Шведська мова

Шведська мова належить до групи північногерманських мов (їх ще виокремлюють у скандинавську групу). Вона походить від єдиної для всього регіону давньоскандинавської, або данської мови, яка сформувалася у Х ст. н.е. Шведська і данська входять до так званої східної групи скандинавських мов, на відміну від західноскандинавських — норвезької, фарерської та ісландської. Відмінність шведської від інших мов цієї групи в тому, що вона зберегла мало архаїки й багато слів запозичила в процесі історичного розвитку, залишаючись водночас самодостатньою.

Шведська мова має статус офіційної власне у Швеції. У Фінляндії вона є другою державною мовою поряд із фінською. Понад 9 мільйонів шведів та приблизно 400 тис. фінів нині розмовляють шведською мовою. Раніше чимало носіїв мови проживали в Прибалтиці, зокрема в Естонії, але вони майже повністю зникли після Другої світової війни. Також багато шведів у процесі еміграції до Північної Америки принесли шведську мову в США та Канаду, де сьогодні нараховується кілька сотень тисяч її носіїв. Проживали шведи і в Україні, зокрема після російсько-шведської війни та походу короля Карла ХІІ залишилося кілька шведських поселень на Чернігівщині (Старошведське, Зміївка).

Шведська мова остаточно виокремилася як самостійна і самодостатня наприкінці ХІ ст., що підтверджують численні рунічні написи на каменях. Вона стала багато запозичувати з латинської та грецької мов із приходом до Скандинавії християнства. Згодом, у часи пізнього Середньовіччя та Нового часу, великий вплив на шведську мову справили північнонімецькі мовні діалекти ганзейських купців, переважно з Любека та Гамбургу. Тривалий час шведську тіснила в ключових сферах життя латинська мова, зокрема в офіційних документах, науці та освіті. Але вже із середини XVII ст. значного впливу на шведську набуває французька мова, особливо поміж аристократії. З початку ХІХ століття шведська мова зазнає впливу англійської, чому сприяв розвиток торгівлі й туризму та пожвавлення фінансових зв’язків із туманним Альбіоном. Зрештою, правила сучасної граматики, стилістики та фонетики шведської мови виробилися на початку ХХ століття, коли в 1906 році відбулася реформа правопису. Останньою суттєвою зміною в правилах шведської був дозвіл офіційного звертання du стосовно будь-яких осіб без огляду на статус чи дворянський титул (раніше це було неприйнятним для більшості звертань) у середині 1960-х років.

Досить цікавою є шведська система словотворення, коли одне слово може замінити ціле явище. Наприклад, слово kvittblivningsproblematiken означає «сукупність проблем, які необхідно усунути». Водночас правила словоскладання шведської мови дозволяють вигадувати прості нові слова із новим значенням – наприклад, skåpsupa означає «таємно випивати». Іншою особливістю шведської є використання лише двох граматичних родів — чоловічого та середнього. Для позначення жіночого роду, якщо це дуже важливо, застосовують спеціальні жіночі займенники.

 

Послуги Центру Перекладу «Алеско» зі шведською мовою:

  • Письмовий переклад документів з української мови шведською мовою
  • Письмовий переклад документів зі шведської мови українською мовою
  • Письмовий переклад документів з російської мови шведською мовою
  • Письмовий переклад документів зі шведської мови російською мовою
  • Письмовий переклад документів зі шведської мови іншими мовами (за запитом)
  • Письмовий переклад документів з інших мов шведською мовою (за запитом)
  • Нотаріальне засвідчення письмових перекладів зі шведської мови
  • Нотаріальне засвідчення письмових перекладів шведською мовою
  • Засвідчення перекладів печаткою Центру перекладу «Алеско»
  • Усний послідовний переклад у мовній парі українська-шведська-українська
  • Усний послідовний переклад у мовній парі російська-шведська-російська
  • Усний синхронний переклад у мовній парі українська-шведська-українська (за запитом)
  • Усний синхронний переклад у мовній парі російська-шведська-російська (за запитом)

Вартість послуг залежить від низки факторів, тому визначається індивідуально.

Послуги надають винятково професійні перекладачі.

Діють правила і порядок надання послуг, визначені Публічною офертою та Регламентом надання послуг.