Фінська мова

Фінська мова належить до угрофінських мов уральської мовної сім’ї. Є першою державною мовою у Фінляндії, де нею розмовляють майже 91% населення. Фіни прагнуть відмовитися від другої державної мови — шведської (до 1809 р. Фінляндія входила до складу Швеції). Третьою за поширеністю мовою у Фінляндії є російська. Загалом говорити фінською може приблизно 6 мільйонів людей.

Фінська мова — це аглютинативна мова, тобто в ній слово змінює своє значення шляхом «приклеювання» відповідних префіксів чи суфіксів, а також «склеюванням» утворюються нові слова. Фіни називають екзаменаційну комісію з приймання іспитів на атестат зрілості одним словом: ylioppilastutkintolautakunta. З’ясовано, що коренів у фінській мові приблизно 1350 (в українській мові — 15 тисяч), тоді як кількість слів, що може бути утворена від них, сягає 10 тисяч. У фінській мові зовсім немає граматичного роду слів. Проте фінська досить складна для вивчення, адже у ній аж 15 відмінків. У Фінляндії налічують 8 діалектів, але відмінності між ними незначні, тому люди розуміють один одного, на відміну від шведів. Абетка мови оформлена латинкою.

До визначних пам’яток фінської культури належить епос «Калевала», що перекладений 120 мовами світу. Фінська довгий час була мовою селян, у той час як вельможі спілкувалися шведською. Першим твором новофінської мови був переклад Євангелія за редакцією Мікаеля Аґріколи у XVI столітті, а до цього часу фінська мова існувала лише в усній формі. Довгий час фінська була мовою церкви, нею друкували релігійні книжки, а державною була визнана 1919 року. На фінську мову значний вплив мали шведська та російська, через це фіни намагаються не запозичувати іншомовних слів, а називати нові предмети засобами рідної мови. Сьогодні фінська — одна із 24 мов Європейського Союзу.

Фінська — це єдина мова у світі, де голосні звуки вживаються частіше, ніж приголосні. Так, на 100 голосних припадає лише 96 приголосних, серед яких немає шиплячих. Саме тому вона звучить досить мелодійно, а для людей, що раніше не стикалися з фінською, — смішно. Всім відоме з дитинства ім’я фінського Діда Мороза — Йоулупуккі. Вивчити фінську складніше, ніж італійську, але легше, ніж китайську. Через можливість «склеювати» слова, найдовше слово у фінській мові налічує 102 літери, хоча в повсякденній мові настільки довгі слова не вживають. На позначення розмовної та літературної мов у фінській існує два різних слова. Самі фіни в побуті користуються «розмовною» фінською, а літературна мова є мовою документів, політики та навчання. Поміж майстрів слова Фінляндії лауреатом Нобелівської премії став Франс Ееміль Сіланпяя, а фантаст Дж. Толкін спирався на фінську мову під час створення ельфійської мови світу «Володар перснів».

 

Послуги Центру Перекладу «Алеско» з фінською мовою:

 • Письмовий переклад документів з української мови фінською мовою
 • Письмовий переклад документів з фінської мови українською мовою
 • Письмовий переклад документів з російської мови фінською мовою
 • Письмовий переклад документів з фінської мови російською мовою
 • Письмовий переклад документів з фінської мови іншими мовами (за запитом)
 • Письмовий переклад документів з інших мов фінською мовою (за запитом)
 • Нотаріальне засвідчення письмових перекладів з фінської мови
 • Нотаріальне засвідчення письмових перекладів фінською мовою
 • Засвідчення перекладів печаткою Центру перекладу «Алеско»
 • Усний послідовний переклад у мовній парі українська-фінська-українська
 • Усний послідовний переклад у мовній парі російська-фінська-російська
 • Усний синхронний переклад у мовній парі українська-фінська-українська (за запитом)
 • Усний синхронний переклад у мовній парі російська-фінська-російська (за запитом)

Вартість послуг залежить від низки факторів, тому визначається індивідуально.

Послуги надають винятково професійні перекладачі.

Діють правила і порядок надання послуг, визначені Публічною офертою та Регламентом надання послуг.