Болгарська мова


Послуги Центру перекладу «Алеско» з болгарською мовою:

  • Письмовий переклад документів з української мови болгарською мовою
  • Письмовий переклад документів з болгарської мови українською мовою
  • Письмовий переклад документів з російської мови болгарською мовою
  • Письмовий переклад документів з болгарської мови російською мовою
  • Письмовий переклад документів з болгарської мови іншими мовами
  • Письмовий переклад документів з інших мов болгарською мовою
  • Нотаріальне засвідчення письмових перекладів з болгарської мови
  • Нотаріальне засвідчення письмових перекладів болгарською мовою
  • Засвідчення перекладів печаткою Центру перекладу «Алеско»
  • Усний послідовний переклад у мовній парі українська-болгарська-українська
  • Усний послідовний переклад у мовній парі російська-болгарська-російська
  • Усний синхронний переклад у мовній парі українська-болгарська-українська
  • Усний синхронний переклад у мовній парі російська-болгарська-російська

Вартість послуг залежить від низки факторів, тому визначається індивідуально.

Послуги надають винятково професійні перекладачі.

Доступність усних перекладачів може бути обмежена.

Діють правила і порядок надання послуг, визначені Публічною офертою та Регламентом надання послуг.


Болгарська мова — офіційна мова Болгарії. Належить до південнослов’янських мов індоєвропейської мовної сім’ї. Кількість носіїв цієї мови сягає 12 мільйонів людей у Болгарії та поза її межами — в Україні, Молдові, Росії, Румунії, Македонії. Болгарія входить до держав-членів ЄС.

Поміж слов’янських мов болгарська одна з перших з’явилася в писемному вигляді ще в ІХ столітті. Тоді вона писалася глаголицею (перша слов’янська абетка, створена візантійським місіонером Кирилом). Згодом стали послуговуватися кирилицею, яку використовують і сьогодні. Цікаво, що такі архаїчні літери як ять (Ѣ, ѣ) і юс (Ѫ, ѫ) виключили з алфавіту аж у 1945 році. Попри схожість болгарського й російського алфавітів, таких літер як ё, э та ы в болгарській немає.

Болгарська мова вважається майже цілком аналітичною. В ній наявна розгалужена система службових слів й артиклів, якими передається граматичне значення слів. Так, майбутній час твориться часткою ще: ще пиша (тобто, напишу). В болгарській втрачені відмінки іменників. Значення числа та роду передають артиклями в кінці слова — полето (тобто, те поле), кравата (тобто, та корова). Як і в українській мові, в болгарській збереглися кличні форми.

Відомий нам із російської твердий знак ъ у болгарській мові позначає…звук. Навіть існує слово, що починається ним, — ъгъл (вугол). Ще в болгарській залишилося так зване неповноголосся (таке явище притаманне старослов’янській мові) глава, мляко. Архаїчність — одна з визначальних ознак болгарської.

До найдавніших писемних пам’яток болгарської мови Х століття відносять надпис чергубеля (назва чиновничої посади) Мостича та надпис царя Самуїла. Відродження болгарської мови, що занепала під час османського панування, пов’язане з діяльністю історика Паїсія Хілендарського. Після отримання державності Болгарією в 1878 році почався розвиток болгарської мови та культури, щороку 3 березня відзначають День визволення від Османської імперії. Фундатором болгарської літературної мови вважають Івана Вазова.

Діалектів у болгарській усього два, але й вони відрізняються лише вимовою певних звуків. Завдяки близькості мов, болгари здатні без проблем порозумітися з македонцями та росіянами. В болгарській мові багато архаїчних форм зі старослов’янської, зокрема часів, тому іноді болгарську важко зрозуміти носіям східнослов’янських і західнослов’янських мов.