Поширена в

Болгарія, Україна, Молдова, Румунія, Туреччина

 

Регіон

Європа

 

Кількість носіїв

11 000 000

 

Класифікація

Індо-Європейська

Балтослов’янська

Слов’янська

Південно-слов’янська

 

Офіційний статус

Болгарія

 

Усі мови
Болгарська

Болгарська мова — одна з південнословянських мов. Поширена у Болгарії, певна кількість носіїв також живуть в Україні (Одеська область), Молдові, Румунії, Македонії. Ця мова є офіційною мовою Болгарії. Болгарській мові властиві глибокі діалектні відмінності.

 

Літературна мова сформувалася на середину XIX століття на базі північно-східних говірок. У XX столітті літературна мова зазнала значного впливу західних говірок, на території яких знаходиться столиця Болгарії — Софія. Писемність — на основі кирилиці.

 

У лексиці, а почасти і в словотворі, літературна Б. м. відбиває також значний вплив літературної російської мови, переважно в сфері абстрактних, політичних та взагалі культурних понять: современност, изгнание, промежуток та інші, однак слід зазначити, що значна частина подібних слів за своїм походженням — старослов’янізми. Писемна болгарська мова має тривалу історію. Найдавніші писемні пам’ятки відносяться до X сторіччя (надпис царя Самуїла, 993 року).

 

Будучи давно закріпленою на письмі, болгарська мова дуже довго зберігала в правописі зв’язок із старовинною, почасти ще старослов’янською мовою. Лише 1945 нова влада народно-демократичної Болгарії ввела в загальнонаціональний вжиток раціональну та просту орфографію, в основному побудовану на морфологічному принципі із значними поступками вимові.

 

 

У Центрі Перекладу Alesco Ви можете замовити письмовий переклад з болгарської мови та письмовий переклад на болгарську мову без засвідчення, із засвідченням штампом Центру Перекладу Alesco або з нотаріальним засвідченням.  

Також Ви можете замовити усний послідовний переклад з/на болгарську мову і усний синхронний переклад з/на болгарську мову.

 

Для цього натисніть кнопку «Замов зараз» справа, щоб подати замовлення.

 

Вартість письмового перекладу для болгарської мови і його засвідчення, якщо таке потрібне, а також усного перекладу для болгарської мови Ви можете дізнатися у наших менеджерів. 

 ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations