Поширена в

Японія

 

Регіон

Східна Азія, Америка, Австралія

Кількість носіїв

130 000 000

 

Класифікація

Ізольовані мови

Японсько-рюкюські мови

 

Офіційний статус

Японія

 

Усі мови
Японська

 

Япо́нська мо́ва (яп. 日本語, にほんご, にっぽんご) належить до японо-рюкюської групи мов. Є рідною мовою практично усіх жителів Японії, за виключенням натуралізованих іноземців. Юридично не має статусу офіційної мови, але фактично є такою.

Проблема класифікації японської мови залишається невирішеною у світовій лінгвістиці. Існує декілька теорій щодо походження цієї мови та її класифікації. Через відсутність узгодженості серед науковців японську мову відносять до ізольованих мов.

Японська писемність складається зі знаків ідеографічного і фонетичного письма. До першої групи відносять ієрогліфи, які прив’язані до передачі змісту поняття, а до другої ромадзі і абетки кана — хіраґана і катакана, які прив’язані до передачі звуку чи звуків.

У свою чергу фонетичне письмо поділяється на складове і буквене. До першого відносять абетки хіраґана і катакана, а до другої — латиницю ромадзі.

Традиційно японці використовували китайський спосіб написання — ієрогліфи-символи писалися згори донизу, а стовпчики (рядки) розміщувалися справа наліво.

Офіційно горизонтальне письмо європейського зразка зліва на право було прийняте лише у 1959 році.

 ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations