Распространен в

Швеция, Финляндия, Эстония

 

Регион

Северная Европа,

 

Общее число носителей

9 300 000

 

Классификация

Индоевропейская семья

Германская ветвь

Скандинавская группа

Континентальная подгруппа

 

Официальный статус

Швеция, Финляндия

 

Усі мови
Шведська

 

Шведська мова (швед. svenska) — належить до германської групи індоєвропейської сім’ї мов. Шведською мовою розмовляють в Швеції а також в частинах Фінляндії, де є також одною з двох офіційних мов, і вона є найпоширенішою мовою Скандинавії, із загальною кількістю носіїв 9.3 мільйони людей.

 

Шведська також друга державна мова у Фінляндії (після фінської). Фінляндія була частиною Швеції до 1809 року, і, на сьогоднішній день, для 300.000 людей (6% населення) вона є рідною мовою. Близько 25.000 з них проживають на повністю шведськомовних Еландських островах. Також, ще з середньовіччя, існували шведськомовні общини в Естонії, але вже після Другої світової війни вони майже зникли. Після російсько-шведської війни, з українським походом короля Карла, кілька шведських поселень залишилось і в Україні, зокрема у центрі та на півдні.

 

Характерна особливість скандинавських мов – це означений артикль іменника у постпозиції: man – mannen (англ.: man – the man), hus – huset (англ.: house – the house), hundar – hundarna (англ.: dogs – the dogs). Шведська також має подвійний означений артикль, наприклад: det lilla huset (англ.: the little house). Перше, що звертає увагу іноземців у письмовій шведській - це вживання літер Å,å, Ä,ä та Ö,ö. Å вимовляється як голосні в англійських словах more), hot; ä як в словах best, care; ö як у французьких словах bleu та bœuf.

 ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations