Поширена в

Хорватія, Боснія і Герцеговина

 

Регіон

Європа

 

Кількість носіїв

6 000 000

 

Класифікація

Індо-Європейська

Балтослов’янська

Слов’янська

Південно-слов’янська

 

Офіційний статус

Хорватія, Боснія і Герцеговина

 

Усі мови
Хорватська

 

Хорватська мова (хорв. hrvatski jezik) — слов’янська мова, належить до групи південних слов’янських мов. Розповсюджена у Боснії і Герцеговині, Хорватії, а також в Австрії та Італії.

 

Має три діалекти, які за варіантами займенника «що» у цих діалектах, називаються штокавський, чакавський та кайкавський діалект. Відмінності між цими діалектами виникли ще у дописемну епоху історії слов’янських народів. Мові властиві довгі та короткі голосні та тонічний (музикальний) наголос, що відрізняє її від усіх інших слов’янських мов. Існує складотвірний сонант [r].

 

Літературна мова створена у 2-ій половині XV століття на основі штокавських говірок. У її формуванні визначну роль хорватські францисканці, єзуїти, хорвати Бартол Кашич, Людевит Ґай. Об’єднання у літературній мові особливостей різних діалектів дало велику варіативність літературної мови як у лексиці, так у фонетиці і морфології. Найдавніші писемні пам’ятки датуються XII сторіччям (Башчанський надпис, написаний глаголицею, близько 1100 року; Грамота Куліна, написана кирилицею 1189 року). У теперішній мові використовується хорватьский варіант латинки.

 ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations