Поширена в

Україна, Росія, Молдова, Канада, США, Казахстан, Білорусь, Румунія, Польща, Бразилія, Словаччина

 

Регіон

Східна Європа

 

Кількість носіїв

45 000 000

 

Класифікація

Індоєвропейська

Слов’янська

Східнослов’янська

 

Офіційний статус

Україна

Усі мови
Українська

Українська мова — мова корінного населення України. Належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Є державною мовою в Україні, офіційною мовою Придністров’я. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці. Українська мова є однією з наймилозвучніших мов світу. Нею створено один з найбільших світових фольклорів.

 

Для запису української мови використовують адаптовану кирилицю («гражданка»), зрідка — латинку у різних варіантах. Правила української мови регулює Національна академія наук України, зокрема Інститут української мови НАНУ (історія, граматика, лексикологія, термінологія, ономастика, стилістика та культура мови, діалектологія, соціолінгвістика), Український мовно-інформаційний фонд НАНУ (комп’ютерна лінгвістика, словники), Інститут мовознавства ім. О. Потебні НАНУ (зіставна лінгвістика).

 

Відповідно до статті 12 Конституції невизнаної Придністровської Молдавської Республіки, українська мова є однією з трьох офіційних мов ПМР. Поза Україною та Придністров’ям статус української регулює «Європейська хартія регіональних мов», зокрема, в Польщі, Румунії, Хорватії та Словаччині. На інших історичних українських територіях, які перебувають поза кордонами України (Берестейщина в Білорусі, Східна Слобожанщина та Кубань у Росії) українська мова не має певного статусу.

 

 

У Центрі Перекладу «Alesco» Ви можете замовити письмовий переклад з будь-якої мови світу на українську мову без засвідчення, із засвідченням штампом Центру Перекладу «Alesco» або з нотаріальним засвідченням.

 
Для цього натисніть кнопку «Замов зараз» справа, щоб подати замовлення.
 
Вартість письмового перекладу для української мови і його засвідчення, якщо таке потрібне, Ви можете дізнатися у наших менеджерів.


ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations