Поширена в

Угорщина, Румунія, Словаччина, Сербія, Україна, Хорватія, Австрія, Словенія

 

Регіон

Центральна Європа

 

Кількість носіїв

13 000 000

 

Класифікація

Уральська мовна сім’я

Угрофінська гілка

Угорська група

 

Офіційний статус

Угорщина

Усі мови
Угорська

Угорська або мадярська мова належить до фіно-угорської сім’ї мов, де разом з мовами ханти і мансі складає угорську групу. Угорська мова є офіційною в Угорщині та Євросоюзі; значні групи населення, що розмовляють угорською, є у сусідніх Словаччині, Румунії та Сербії; мова поширена також в Україні (на Закарпатті). Писемність на основі модифікованого латинського алфавіту. В угорській є чимало давніх запозичень, зокрема з іранських та тюркських мов, а також пізніших із німецької, французької, італійської та англійської. Через складне відмінювання іменників та дієслів угорську вважають однією з найскладніших у світі.

 

Першою письмовою пам’яткою угорської мови були 5 слів, ужитих в латинському документі 1055 року, за яким було засновано Тиханське бенедиктинське абатство на березі Балатону (нині документ зберігають в бібліотеці Паннонгалмського бенедиктинського абатства). Повноцінні тексти угорською мовою почали з’являтися в XIII ст. (першою з них була «Надмогильна промова та молитва» бл. 1200 р.), втім до XVI ст. угорські тексти записували переважно латиною або німецькою мовами (остання до сер. XX ст. була найбільш поширеною другою мовою серед угорців). Першу книгу було опубліковано 1572 року в Кракові.

 

Угорська мова є аглютинативною, тобто має велику кількість суфіксів та префіксів. Немає категорії роду, проте іменник має 17 відмінків, а отже, 238 можливих форм. Існують означений (a, az) та неозначений (egy) артиклі. З VII по X ст. угорські племена використовували давньоугорське письмо. Нині для запису угорської мови використовують модифіковану латинку, до якої входять 40 літер (14 голосних, 26 приголосних).ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations