Поширена в

Сербія, Хорватія, Боснія і Герцеґовина, США, Австралія

 

Регіон

Європа, Північна Америка, Австралія

 

Кількість носіїв

12 000 000

 

Класифікація

Індо-Європейська

Балтослов’янська

Слов’янська

Південно-слов’янська

 

Офіційний статус

Сербія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Македонія, Румунія

Усі мови
Сербська

Сербська мова (серб. Srpski jezik) — слов’янська мова, належить до групи південнослов’янських мов. Розповсюджена у Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеґовині, Македонії, а також у США та Австралії. Має три діалекти, які за варіантами займенника «що» у цих діалектах, називаються штокавський, чакавський та кайкавський. Відмінності між цими діалектами виникли ще у дописемну епоху історії слов’янських народів.

 

Літературна мова створена у першій половині XIX століття на основі штокавських говірок. У її формуванні визначну роль відіграли серб Вук Караджич та хорват Людевит Ґай. Об’єднання у літературній мові особливостей різних діалектів дало велику варіативність літературної мови як у лексиці, так у фонетиці і морфології.

 

Найдавніші писемні пам’ятки датуються XII сторіччям (Башчанський надпис, написаний глаголицею, близько 1100 року; Грамота Куліна, написана кирилицею 1189 року). У теперішній мові використовуються як латинський алфавіт (у Хорватії, Боснії, Чорногорії) так і кирилиця (здебільшого у Сербії та північних районах Чорногорії).ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations