Поширена в

Польща, Білорусь, Україна, Литва, Велика Британія, Німеччина, США, Чехія, Росія, Бразилія, Аргентина, Канада, Франція, Австралія, Ірландія, Ізраїль

 

Регіон

Східна Європа

 

Кількість носіїв

40 000 000

 

Класифікація

Індо-Європейська

Слов’янська

Західнослов’янська

Лехитська

 

Офіційний статус

Державна мова: Польща

 

Усі мови
Польська

Польська мова (język polski, polszczyzna) — одна зі слов’янських мов, офіційна мова Польщі. Найбільше поширена серед поляків. Разом із чеською, словацькою, кашубською, нижньолужицькою, верхньолужицькою та мертвою полабською мовами належить до групи західних слов’янських мов. За кількістю носіїв польська мова займає друге або третє місце серед слов’янських мов — після російської та, можливо, української. (Число носії української та польської мов у світі коливається приблизно в однакових межах — від 40 до 48 млн.) Польська мова використовує абетку на основі латинки.

 

Існує сім великих польських діалектів. На колишніх німецьких землях, заселених поляками після Другої світової війни, утворилася мішанина різних діалектів, яку називають «нові мішані діалекти».

 

Перше речення, записане польською мовою, міститься в монастирській «Книзі генриковій» (від назви міста Генрикова біля Вроцлава), датованій 1279 роком. Воно має такий вигляд: «daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj» (дай, хай я молотиму, а ти відпочивай) — так звернувся польський селянин до своєї дружини, яка молола зерно. Першим текстом, записаним польською мовою, був лицарський гімн «Bogórodzica» (Богородиця), що походить із 14 ст. Він був дуже популярним у польському війську, тому його неодноразово переписували і доповнювали, внаслідок чого сьогодні існує декілька його версій — від дво- до двадцятидвострофної.

 

 

У Центрі Перекладу Alesco Ви можете замовити письмовий переклад з польської мови та письмовий переклад на польську мову без засвідчення, із засвідченням штампом Центру Перекладу Alesco або з нотаріальним засвідченням.  

Також Ви можете замовити усний послідовний переклад з/на польську мову і усний синхронний переклад з/на польську мову.

 

Для цього натисніть кнопку «Замов зараз» справа, щоб подати замовлення.

 

Вартість письмового перекладу для польської мови і його засвідчення, якщо таке потрібне, а також усного перекладу для польської мови Ви можете дізнатися у наших менеджерів. 

 

 ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations