Поширена в

Норвегія, Данія

 

Регіон

Європа

 

Кількість носіїв

5 000 000

 

Класифікація

Індо-Європейська

Германська

Північно-германська (скандинавська)

Західно-скандинавська

 

Офіційний статус

Норвегія

Усі мови
Норвезька

Норвезька мова (норв. norsk) — мова германської групи, індо-європейської сім’ї мов, якою розмовляють у Норвегії. Історично норвезька найближча до фарерської та ісландської мов. Однак завдяки значному впливу данської мови і деякому впливу шведської, норвезька близька також і до цих мов. Більш сучасна класифікація розміщує норвезьку разом з данською і шведською у групу материкових скандинавських мов, на відміну від острівних скандинавських мов.

 

Через деяку географічну ізоляцію окремих районів Норвегії існують значні розбіжності в словниковому складі, граматиці і синтаксисі серед діалектів норвезької. Протягом сторіч письмовою мовою Норвегії була данська. Як установлено законодавством і урядовою політикою, зараз у країні є дві офіційні форми норвезької мови — букмол (букв. «книжкова мова») і нюношк (букв. «нова норвезька»). До завершення ХХ століття в результаті цілої низки державних ініціатив букмол та нюношк частково наблизилися одна до одної, проте так і не втратили свого самостійного значення, зберігши самобутній колорит.

 

Неофіційна, але широко використовувана письмова форма «державна мова» вважається більш консервативною, ніж букмол, а неофіційна «висока норвезька» — більш консервативною, ніж нюношк. Букмол і «державна мова» частіше використовуються в міських і приміських місцевостях, а нюношк — у сільській, зокрема в Західній Норвегії. Державне радіо і телебачення в країні як на букмолі, так і на нюношку. Від усіх державних установ вимагається підтримка обох мов.

Близько 82% норвезьких школярів навчаються на букмолі, а 18% — послідовно обирають нюношк. І цей відсоток упродовж останніх 50 років є переконливо сталим.ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations