Поширена в

Республіка Македонія

 

Регіон

Європа

 

Кількість носіїв

2 500 000

 

Класифікація

Індо-Європейська

Балтослов’янська

Слов’янська

Південно-слов’янська

 

Офіційний статус

Державна мова: Македонія

 

Усі мови
Македонська

Македонська мова (мак. Македонски јазик) — слов’янська мова, належить до східної підгрупи південно-слов’янських мов, офіційна мова Республіки Македонії. Використовує абетку на основі кирилиці із рядом особливостей (відсутніми є ґ, і, ї, й, є, щ, ь, ю, я; додані ѓ, ѕ, ј, љ, њ, ќ, џ). Існує у трьох діалектних групах: західній, східній і північній (деякі дослідники виділяють лише західну і східну групи). Число носіїв складає близько 1,5 млн. людей.

 

Генетично македонська найбільш близька до іншої південно-слов’янської мови, болгарської. На відміну від багатьох слов’янських мов, македонська (як і болгарська) не має відмінків і має артиклі (в імен може бути три типи постпозитивного визначеного артикля). Наголос фіксований, на третьому складі з кінця.

 

Македонська літературна мова є офіційною мовою Македонії, хоча деякі лінгвісти, а також більшість болгар не визнають існування окремої македонської мови, що відрізняється від болгарської, і вважають її діалектом або літературним варіантом болгарської мови. Оскільки об’єктивних критеріїв для відрізнення літературної мови від кодифікованого діалекту нема, це питання залишається перш за все політичним.

 

Македонська літературна мова створювалась на основі діалектів, поширених на території Республіки Македонія. Її було кодифіковано у 1945 — за основу літературної мови було взято центральні говори західного діалекту.

 

 


Послуги, що надає Центр Перекладу «Алеско» з македонською мовою:

 

Вартість послуг визначається на індивідуальній основі залежно від обраного рівня обслуговування.

Рівень «Базовий» недоступний.

 

ЗАМОВИТИ письмовий переклад документів просто: 
надіслати файл тут або 
заповнити більш розгорнуту форму.

 

ЗАМОВИТИ усний переклад:
заповниnи заявку.

 

Послуги надаються винятково професійними перекладачами.

 ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations