Поширена в

Латвія

 

Регіон

Східна Європа

 

Кількість носіїв

1 500 000

 

Класифікація

Індоєвропейська

Балтійська

 

Офіційний статус

Латвія, Європейський Союз

 

Усі мови
Латиська

Латиська (латвійська) мова (latviešu valoda) — одна з балтійських мов, рідна мова більшості латишів, державна мова Латвії та з 1 травня 2004 — одна з офіційних мов Європейського Союзу. Диференціація між литовською й латиською мовами почалася в 800-х роках, проте вони ще довго залишалися діалектами однієї мови. Проміжні діалекти існували, як мінімум, до XI—XV століть, а як видно, аж до XVII століття. Також на незалежний розвиток мов вплинуло зайняття Ливонським орденом басейну ріки Даугави у XI та XIII століттях. (Територія Ливонського ордену майже збігається з територією сучасної Латвії).

 

До середини XIX в. Латиська мова вважалася лише «ненімецьким» (undeutsch) селянським діалектом. Потім пішли довгі роки царської політики русифікації (обрусіння) латишів (через школу та адміністрацію). Боротьба за самостійність латиської мови та за її збагачення новими словами особливо успішно пішла із часу національно-визвольного руху (60-80-і рр. XIX в.). Визначальна роль у цьому русі належить Отто Кронвальду. Другий період розквіту латиської мови пов’язаний з ім’ям найбільшого латиського поета Райніса, який широким струменем увів у латиську мову манеру вдалого «усікання» довгих латиських слів і тим зробив можливими переклади класиків світової поезії на латиську мову.

 

У цей час латиська мова є державною мовою всієї Латвійської республіки. У латиській мові розрізняються два діалекти: основний і Тамський. На основному діалекті говорить населення середньої частини Латвії — від Мазсалаца та Ергеме до півдня через Валміера, Цесіс, Добеле, Єлгава до литовської границі. На тамському прислівнику говорять латиші між Кулдига, Талси, Дундага, Вентспілс, Скулте, Лимбажи та Ліелсалаца.

 

У латвійській мові немає середнього роду. Наголос найчастіше падає на перший склад, хоча трапляються винятки. Порядок слів у реченнях — вільний, тобто залежить від того, на яке слово падає змістовний наголос.

 

 

У Центрі Перекладу Alesco Ви можете замовити письмовий переклад з латиської мови та письмовий переклад на латиську мову без засвідчення, із засвідченням штампом Центру Перекладу Alesco або з нотаріальним засвідченням.

 

Для цього натисніть кнопку «Замов зараз» справа, щоб подати замовлення.

 

Вартість письмового перекладу для латиської мови і його засвідчення, якщо таке потрібне, Ви можете дізнатися у наших менеджерів. 

 ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations