Поширена в

-

 

Регіон

Західна Європа

 

Кількість носіїв

0

 

Класифікація

Індоєвропейська

Італійська

Латино-фаліскська

 

Офіційний статус

Ватикан

 

Усі мови
Латинська

Латинська мова (також латина; лат. Lingua Latīna) — належить до латинсько-фаліскської підгрупи італійських мов індоєвропейської мовної сім’ї. Разом з церковнослов’янською це одна з мертвих мов, яка постійно використовується. Статус мертвої мови зумовлений тим, що люди, для яких вона є рідною, не народжуються вже принаймні півтори тисячі років. Латинська мова є однією з найдавніших писемних індоєвропейських мов.

 

Первісно це мова одного з стародавніх племен, які заселяли Апеннінський півострів приблизно три тисячі років тому. Назва цього племені — латини (Latīni), область поширення — Лацій (Latium) у нижній течії ріки Тибру. Столицею цієї області у 754 — 753 рр. до н. е. стало місто Рим (Roma), побудоване на семи пагорбах (Septimontium). Пізніше йому дали назву «Вічне місто» — Urbs aeterna. Спочатку латинською мовою говорило невелике плем'я латинів, проте в результаті військових, політичних та економічних успіхів Стародавнього Риму латинська мова поширюється по всій Італії, а, починаючи з ІІ ст. до н. е., виходить за її межі. У І ст. до н. е.

 

Латинська мова звучала майже в усіх країнах Західної Європи, Північної Африки і Західної Азії. У період існування Римської імперії латинська мова була офіційною державною мовою, мовою управління, війська, юриспруденції, торгівлі, школи, науки, літератури.

 

У середньовіччі філософи і богослови користувалися латинською мовою. Медики і біологи користуються латиною донині. Латинська мова була офіційною мовою писемних документів у Священній Римській Імперії до її розпуску у 1806 р. Залишалась довгий час офіційною мовою у Австро-Угорській імперії (XIX ст.) нарівні з німецькою. У наш час латинська мова вважається офіційною мовою держави Ватикан, а також, Католицької Церкви.

 

Латинський алфавіт є основою писемності багатьох сучасних мов. Для позначення довготи і короткості голосних прийнято надрядкові знаки: ˉ (знак довготи), ˇ (знак короткості). За свідченням римських граматиків, на вимову довгого голосного потрібно вдвічі більше часу, ніж для короткого.

 

 

У Центрі Перекладу Alesco Ви можете замовити письмовий переклад з латинської мови та письмовий переклад на латинську мову без засвідчення, із засвідченням штампом Центру Перекладу Alesco або з нотаріальним засвідченням.

 

Для цього натисніть кнопку «Замов зараз» справа, щоб подати замовлення.

 

Вартість письмового перекладу для латинської мови і його засвідчення, якщо таке потрібне, Ви можете дізнатися у наших менеджерів. 

 

 ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations