Поширена в

 Албанія, Косово, Республіка Македонія, Чорногорія, Греція, Італія.

Регіон

Європа

Кількість носіїв

6 млн.


Класифікація

Індоєвропейська

Офіційний статус

Албанія, Косово

Усі мови
Албанська

Албанська мова — одна з індоєвропейських мов, що посідає ізольоване положення та складає особливу групу. Вона є продовженням зниклих індоєвропейських мов Балканського півострову та генетично споріднена з ілірійською та месапською мовами. Існують певні звязки албанської мови з фракійською мовою.

 

Албанська мова поширена в Албанії, у Косово, в Македонії, у Чорногорії в Італії, Греції. Незначна кількість носіїв живе також у Болгарії, Румунії та в Україні (Одеська область).

 

Албаномовна спільнота поділяється на дві основні діалектні області: південну (тоскську) та північну (ґеґську). На базі обох цих діалектів у кінці XIX сторіччя виникла сучасна літературна мова у двох варіантах. В Албанії у вжитку переважає тоскський діалект.

 

Албанська мова має 7 голосних та 29 приголосних звуків. Наголос в албанській мові — фіксований: він падає на передостанній склад. У реченні переважає відносно вільний порядок слів. У лексиці окрім питомого індоєвропейського шару присутні запозичення різного часу з грецької, латинської, сербської, болгарської, турецької, італійської, французької мов.

 

 

У Центрі Перекладу Alesco Ви можете замовити письмовий переклад з албанської мови та письмовий переклад на албанську мову без засвідчення, із засвідченням штампом Центру Перекладу Alesco або з нотаріальним засвідченням.

 

Для цього натисніть кнопку «Замов зараз» справа, щоб подати замовлення.

 

Вартість письмового перекладу для албанської мови і його засвідчення, якщо таке потрібне, Ви можете дізнатися у наших менеджерів. 

 ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 77

7-ий поверх, оф. 700

м. Київ, 04053

 

Телефон: +380 44 228 19 32

МТС: +380 50 441 81 76

Київстар: +380 67 224 27 45

 

E-mail: corp [at] alesco.com.ua

Skype: alesco.translations